Jedno rebro cokoladice C teži 65g. Kolika je njegova energetska vrijednost u kJ?

Ime i prezime: Rahela Leščak rahelalescak@gmail.com

Ovom se problemu može pristupiti na više različitih načina.

Možeš otići do dućana gdje se prodaje čokoladica C i na pakovanju provjeriti kolika je njezina energetska vrijednost. Koliko mi je poznato, danas su ti podaci redovito prisutni. Ono što ćeš naći vjerojatno će biti izraženo u kJ / 100 g ili kcal / 100 g, tako da ćeš trebati malo računati, da dobiješ ono što se traži u zadatku.

Ako imaš razloga sumnjati u iskrenost proizvođača te čokoladice, njezinu energijsku vrijednost možeš odrediti i eksperimentalno, s tim da će ti za to vjerojatno trebati pomoć nekoga tko ima pristup odgovarajućoj opremi.

Ako nigdje ne uspiješ naći čokoladicu C, možeš se poslužiti i tipičnim vrijednostima za čokoladu (nalazivima npr. na Wikipediji ili gdjegod na Internetu), pri čemu opet moraš paziti na jedinice.

Zadnja opcija je da osobu koja ti je postavila pitanje pitaš zašto daje pitanja koja su sama po sebi neodgovoriva.