Početnik sam pa bih bio zahvalan kada biste mi odgovorili kako se riješava ovaj zadatak ili nekakav slićni.1.Kako izraćunati atomsku masu pet atoma fosfora ja sam dobio 93.25. Dali je taj rezultat toćan. Unaprijed hvala na odgovru‼👍

Ime i prezime: karmen dvojkovic karmen.dvojkovic2003@gmail.com

Relativnu atomsku masu fosfora, a onda i jednog atoma fosfora, naći ćeš u periodnom sustavu elemenata ispod simbola fosfora (P). Relativnu atomsku masu nekog broja atomâ fosfora dobit ćeš tako da relativnu atomsku masu jednog atoma pomnožiš s brojem atomâ. U slučaju njih pet račun će biti:

Ar(5 P) = 5 · Ar(P) = 5 · 30,97

Masu jednog ili više atomâ izračunat ćeš pak tako da (ukupnu) relativnu atomsku masu pomnožiš s unificiranom atomskom jedinicom mase (u = 1,6605 ∙ 10‒24 g).

Inače, nemam pojma odakle ti 93,25 i ne mogu isključiti mogućnost da je pitanje ustvari provokacija.