Mozete razvrstati sljedece tvari:vodovodna voda,kisik,morska voda,destilirana voda,kisnica,ugljikov dioksid,zrak,mineralna voda,dusik,smjesa pijeska i vode jesu li elemrntarna tvar,kemijski spoj,homogena ili heterogena smjesa?Hvala.

Ime i prezime: Verena Krastic verenakrastic@skole.hr

Ja ih mogu razvrstati, ali bitnije je možeš li ti to učiniti. Da ne pišem opet, što sam već više puta pisao, preporučam pogledati što ima u arhivi. Mnoštvo odgovorâ na pitanja o razvrstavanju tvarî na razne grupe možeš naći upišeš li u tražilicu izraze "razvrst", "homogen", ili "heterogen". Među njima bih izdvojio ovaj, u kojemu je dosta detaljno opisano kako razlikovati čiste tvari od smjesa te homogene smjese od heterogenih. Također preporučam zaviriti i ovdje, ovdje, ovdje i ovdje, što zbog uputa kako pristupiti zadacima s razvrstavanjem tvarî, što zbog toga što ćeš tamo naći i mnoge od sustavâ iz svog zadatka.