Dobar dan! U kojem položaju bi se nalazila TERT-BUTILNA SKUPINA na CIKLOHEKSANSKOM PRSTENU?

Ime i prezime: Predrag Petrović

Pretpostavljam da se tvoje PITANJE odnosi na EKVATORIJALNE i AKSIJALNE položaje. Ako je temperatura dovoljno VISOKA, tert-butilne skupine naći će se na OBA položaja zbog uspostave termodinamičke ravnoteže, s tim da će zbog odbijanja s AKSIJALNIM vodikovim atomima dominirati molekule koje ih imaju u EKVATORIJALNOM položaju. Zgodan članak na tu temu možeš naći OVDJE.

Usput budi REČENO, VELIKA tiskana SLOVA na Internetu se smatraju VIKANJEM, tako da je uputno, želiš li ili trebaš nešto NAGLASITI, poslužiti se podebljanim ili ukošenim tekstom. Upute kako to učiniti možeš naći npr. OVDJE, kao i na gomili drugih stranica nalazivih guglanjem izrazâ poput "formatting text in HTML".