TREBAM REFERAT O ATOMIMA. MOLIM VAS AKO MOZETE DA MI O TOME NESTO NAPISETE.

Ime i prezime: Kristijan Petrinić franjo.petrinic@vt.hinet.hr

Ne pišemo referate.

Pozdrav.

Odgovorio: Nenad Judaš   judas@chem.pmf.hr

Možda si mi imenjak, ali tražiti referat... Nenad me preduhitrio i iznio je opći stav E-škole - ništa od referata. Možemo ti pomoći oko izbora teme i literature. Nešto o atomima iz fizike i kemije valjda si već naučio pa sâm odluči o čemu bi htio pisati. A što s literaturom? Za početak školski udžbenik. Ne znam koji koristite, ali ako nisi zadovoljan s njime, otiđi u knjižnicu pa posudi neki stariji. Ovaj mi se čini kao dobar izbor:
M. Sikirica, B. Korpar-Čolig, Kemija s vježbama 1, Školska knjiga, Zagreb, 1993.
Kad si već u knjižnici, posudi i koju stručniju knjigu iz kemije, npr.:
K. Adamić... [et al.], Atom vodi igru, Školska knjiga, Zagreb, 1973.
I. Filipović, S. Lipanović, Opća i anorganska kemija, Školska knjiga, Zagreb, 1985.
Nisu to jedine knjige, od koristi mogu biti i raznorazne enciklopedije i leksikoni, treba malo prošvrljati knjižnicom. Gospođa Moslavac će ti pomoći. Ni nastavnika ne treba ostaviti po strani, sigurno ima kakvu dobru knjigu ili savjet (usudiš li se pitati).
Pisati referate nije lako. Ako nisi htio uložiti malo truda, nisi trebao prihvatiti obavezu. Baš me zanima tko ti predaje kemiju...

Odgovorio: Kristijan A. Kovač   kkovac@chem.pmf.hr