Kad se kaže da je "..i organske i anorganske spojeve potrebno sintetizirati i istražiti",koje bi bilo najtočnije objašnjenje za "SINTETIZIRATI"

Ime i prezime: Predrag Petrović

Sintetizirati znači pripraviti neku kemijsku tvar iz drugih tvari, što će reći izvesti jednu ili više kemijskih reakcija čiji je produkt tvar koju želimo istražiti ili koristiti. Inače se tvari mogu dobiti i izolacijom, ako se kao takve već nalaze u prirodi.
Inačije, nisam siguran da razumijem pitanje, a nije mi ni ova maksima previše jasna, jer joj nedostaje svrha sinteze i analize, što će reći primjena ili saznanja o prirodi stvarî. Iako su sinteza i analiza počesto vrlo zabavne i lako mogu zaokupiti um i bez ikakvih daljnjih ciljeva, znanost ipak u prvom redu stremi tomu da se saznanja povežu u logičke strukture (prirodne zakonitosti, a potom znanstvene teorije), dok tehnologija teži da se ta saznanja primijene u praksi, e kako bi nam život bio udobniji i sigurniji.