Pozdrav.molim pomoć pri rjašavanju nekoliko zadataka. 1. ledište otopine dobivene otapanjem 58,5g neke nepoznate ionske tvari u 600g vode je -6.2*c.faktor disocijacije nepoznate tvari je 2.izračunaj molarnu masu nepoznate tvari Kf(H2O)=1,8Kkg mol-1 2. Tlak pare etanola pri 40*c iznosi 18,035Kpa.ako u 500 g etanola otopimo 20 g nepoznate tvari koja ne disocira tlak pare otapala nad otopinom iznosi 17,836KPa.izračunaj molarnu masu nepoznate tvari. 3. 20 ml otopine natrijeva sulfata koncentracije 1,5 mol dm-3 ulije se u odmjernu tikvicu od 100 ml i nadopuni vodom do oznake.izračunaj množinsku koncentraciju razrijeđene otopine 4. množinska koncentracija dušične kiseline iznosi 2,45 mol dm-3,a gustoća otopine 0,965 g cm-3.izračunaj masenu koncentraciju i molalnost dušične kiseline i 5.;otopina je napravljena otapanjem 55,5 g kalcijeva klorida u 300 g octene kiseline.izračunaj vrelište dobivene otopine.Kb octene kis.=3,07K kg mol-1 a temp vrelišta oct.kis.je 118*c Molim postupak rješavanja.Ispit je za nekoliko dana! Unaprijed hvala.

Ime i prezime: A.S alvaro.smokovic@gmail.com

Na set pitanja vrlo sličnih tvojima odgovorio sam vrlo nedavno ovdje, pri čemu sam vrlo jasno dao do znanja da se radi o vrlo jednostavnim zadacima te da je upute za njihovo rješavanje vrlo lako naći upotrebom tražilice odnosno arhive E-škole.
Ako ti to ne bude od pomoći, odnosno ako te pored matematske pozadine tih zadataka muči i ona teorijska, svakako se opet javi, pri čemu ne bi bilo zgorega da opišeš gdje zapinješ s kojim zadatkom. Naime, ako zapinješ baš sa svima, i to tako da ne znaš ni započeti, onda će ti trebati malo više pomoći od riješenih primjera, i to posve neovisno o tomu kad je neki ispit.