Iz kemije moram napisati seminarski rad o disperzivnom sustavu, pa Vas molim za pomoć. Hvala.

Ime i prezime: Sanja Žeželj sred.dom@os.htnet.hr

Ne znam koji udžbenik koristite i što u njemu ima o koloidnim sustavima. U gimnaziji se ta tema, čini mi se, obrađuje u 2. razredu pa se možeš poslužiti njihovim udžbenikom. Koloidima se uglavnom bavi fizikalna kemija. Dakle, potraži knjige iz opće i/ili fizikalne kemije, npr. Opću i anorgansku kemiju I. Filipovića i S. Lipanovića.
To bi trebalo biti dovoljno pa neću nabrajati web-stranice, osim dokumenta IUPAC-a Manual of Symbols and Terminology for Physicochemical Quantities and Units - Definitions, Terminology and Symbols in Colloid and Surface Chemistry u kojemu se mogu naći svi važni termini i definicije iz koloidne i površinske kemije (iako na engleskom):

(Sanja, molim te, prenesi Milkoviću, navodno ide u istu školu, da se odgovor odnosi i na njega)

Odgovorio: Kristijan A. Kovač   kkovac@chem.pmf.hr