Jako me zanima kemija i želio bih napraviti neke od pokusa sa vaše odlične stranice(inače u školi rijetko kad radimo pokuse zbog nedostatka sredstava),ali neznam niti jednu kemijsku trgovinu,možete li mi Vi nabrojati neke kemijske trgovine u Zagrebu gdje se mogu slobodno nabaviti određene kemikalije. Unaprijed hvala

Ime i prezime: Marin Tomašić ranmi9@hotmail.com

Kemiju se ne može zamisliti bez eksperimenta, ali se na žalost pokusi sve manje izvode na nastavi iako bi trebali biti njen sastavni, možda i najvažniji dio. A nije sve u manjku sredstava.
Ako želiš sam eksperimentirati, svakako prije porazgovaraj s nastavnikom ili barem nekim kemičarem po struci. Za izvođenje pokusa treba znanja i opreza pa ti ne preporučujemo da se sam u to upuštaš. Voditelj (nastavnik?) bi se trebao pobrinuti za kemikalije. Što se kemikalija tiče - većina pokusa s naše stranice kao i pokusa koji se spominju u udžbenicima na zahtijevaju druge kemikalije do onih koje se mogu nabaviti u najobičnijoj trgovini.
Kao što već piše na našim stranicama, svakoga ponedjeljka uvečer, u 19.30, u zgradi Učiteljske akademije (Savska cesta 77) sastaje se Sekcija za kemijsku izobrazbu Hrvatskog kemijskog društva. Tu dođu fakultetski profesori, nastavnici iz zagrebačkih škola, studenti, učenici. Ponekad se 'zaletimo' i mi s E-škole. I tu se, uz čaj, održavaju znanstveno-popularna predavanja, izvode pokusi, raspravlja o nastavi... Ti su sastanci namjenjeni prije svega nastavnicima, ali dođi ako te zanima. Upad se ne plaća.

Odgovorio: Kristijan A. Kovač   kkovac@chem.pmf.hr