Zglob palca lijeve noge povremeno trni i malo boli. Sumnjam na giht. Imam 65 god.Analiza mokraće, kristali kalcijevog oksalata su: malo.Odnosno kako najjednostavnije otkloniti ili potvrditi sumnju na giht.

Ime i prezime: Ivan Kadić ivan.kadic.os@gmail.com

Pitanje koje ste nam postavili, a i općenito sva druga pitanja koja se tiču Vašeg zdravlja, trebali biste raspraviti sa svojim liječnikom opće prakse, te zatim postupiti prema savjetu koji u tom razgovoru dobijete (npr. posjet specijalistu, odlazak na pretrage, terapije i sl.). Ako iz nekog razloga razgovor s Vašim liječnikom opće prakse nije izvediv (npr. da Vam je Vaš liječnik nedostupan, da imate nekakav problem u komunikaciji i sl.), onda bi sljedeći korak bio razgovor s nekim drugim liječnikom i postupanje prema njegovom savjetu.

Nitko od nas koji odgovaramo na e-školi kemije nije školovani liječnik i bilo bi neozbiljno i neodgovorno od nas da se počnemo baviti davanjem zdravstvenih savjeta.

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr