Proizvodnja vina,piva i rakije? Imam seminarski iz jednog predmeta na temu ISPITIVANJE ALKOHOLNIH PICA Ja sam odabrala ova tri pica i odlucaila sam da obradjujem njihovu proizvodnju Pa ako biste mi mogli poslati neku web stranicu na kojoj mogu pronaci nesto o tome....ali po mogucnosti da strnica bude na nasem jeziku. Unaprijeed hvala!

Ime i prezime: sanela mahic medicinarka@hotmail.com

Sanela, proizvodnja alkoholnih pića baš i nije područje e-škole kemije (osim možda u kućnoj radinosti:). Također, mislim da nije rješenje pouzdati se u web-stranice, pogotovo što će ipak većina biti na engleskom jeziku. O proizvodnji piva, vina i rakije napisano je mnogo knjiga i čini mi se da je najbolje krenuti od njih. Ovdje ću nabrojati samo neke, a ti potraži što ima u knjižnicama.
- pivo -
V. Marić i Z. Nadvornik, Pivo - tekuća hrana, Prehrambeno-biotehnološki inženjering, Znanstveno-stručna biblioteka, Zagreb, 1995.
J.S. Hough et al., Naučni aspekti sladarstva i pivarstva, Poslovno udruženje industrije piva i slada Jugoslavije, Beograd, 1976.
K. Štefanić i V. Marić, Pivarski priručnik, Jugoslavensko udruženje pivovara, Beograd, 1990.
B. Glover, Svjetska enciklopedija piva, Katarina Zrinska i Naklada Fran, Zagreb, 1999.
- vino -
knjiga o vinarstvu i podrumarstvu ima na pretek pa ih uopće neću spominjati
- rakija -
M. Banić, Najbolje domaće rakije, ELPO, Zagreb, 1998.

Ne znam o čemu točno namjeravaš pisati seminarski, ali mogli bi biti korisni članci u poljoprivrednim časopisima (Dobro jutro, Gospodarski list...) ili posebnim prilozima novinama kao što je Vrt u Večernjem listu.
Još i dva linka:
a više ćeš stranica (uglavnom nekorisnih) dobiti ako pretražiš preko Google-a s pojmovima 'proizvodnja piva' i sličnim.

Odgovorio: Kristijan A. Kovač   kkovac@chem.pmf.hr