Sol natrijev sulfit nastala je reakcijom neutralizacije.treba prikazati tu jednažbu i odgovoriti na pitanje koja je kiselina upotrebljena Fala:)

Ime i prezime: Domenika zmuk domenika.zmuk@gmail.com

Ako se radi o neutralizaciji, očito su reaktanti kiselina i baza. Ime soli, natrijev sulfit, govori pak o kojoj se kiselini i bazi radi. Natrij je alkalijski metal, tj. nešto što teško da će tvoriti kiselinu. S druge strane, vjerojatno ti je poznata natrijeva lužina, odnosno vodena otopina natrijevog hidroksida. Slično, sulfit bi trebao asocirati na sumpor, što bi pak trebalo podsjetiti na sumporastu kiselinu koja daje sulfite i hidrogensulfite. Jednom kad znaš reaktante, pisanje jednadžbe ne bi trebalo biti teško. Ako ipak bude, preporučam pročitati odgovore koje sam ovdje preporučio pročitati.