ako se u reakcijskoj posudi od 10 litara na početku reakcije nalazi 0,115 mola metana pri temperaturi od 1700 oC. U ravnoteži 2 CH4(g) —–C2H2 (g) + 3 H2(g) smjesa sadrži 0,035 mola etina (acetilena). Odgovor unesite kao decimalni broj na tri decimale

Ime i prezime: Dagmar Grubeša dagma.shannon5@gmial.com

Na gotovo identično pitanje odgovorio sam Gabrijeli. Ovdje ću samo dodati da nije korektno tražiti rješenje s "tri decimale" ako jedan od faktora ima samo dvije značajne znamenke. Naime, kod množenja vrijedi da će broj značajnih znamenki produkta biti jednak broju značajnih znamenki onog faktora koji ih ima najmanje.
Doduše, kako među nastavničkim kadrom vlada poprilično neznanje o tomu, toplo preporučam diplomatski pristup u prenošenju činjenica.