pokus 1. Što utječe na brzinu korozije željeza dali je to kemijska analiza ili sinteza, i dali je tofizikalno svojstvo ili kemijsko.

Ime i prezime: ella emaiema123456@gmail.com

Na brzinu korozije željeza utječu temperatura, (parcijalni) tlak kisika, prisutnost vode i solî (moguće i plemeniti(ji)h metala ili kakvih već katalizatora, ako ne i inhibitora korozije) te (relativna) površina predmeta koji korodira.
Korozija u praktičnom smislu nije niti analiza, niti sinteza jer se radi o procesu koji se odvija mimo ljudske volje. Današnje značenje sinteze je priprava nekog kemijskog spoja, dok je analiza postupak ili niz postupaka kojima se utvrđuje građa neke tvari, bila ona čista ili ne. U tom smislu hrđanje, izvodi li se namjerno (npr. jer netko za nešto treba baš hrđu), spada u sinteze.
Svojstva koja sam gore naveo spadaju u fizikalna, dok je korozija kemijski proces (a ne svojstvo).

Inače, nema puno smisla jedino pitanje označavati brojem. Isto tako, na ne- ili polupotpisana pitanja, ako uopće, odgovaramo tek nakon što na red dođu sva potpisana.