Oprostite mogu li vas jos upitati koliko kvadratica ima s,p,d i f orbitala kod grafickog popunjavanja elektronske konfiguracije( npr. Imaju li sve p orbitale (2p,3p,4p...) po tri kvadratica Zasto u peridnom sustavu nema g,h,i te j podljuske

Ime i prezime: Pavao Siltic pavao.siltic12@gmail.com

Prevest ću si prvo kvadratiće u broj elektronskih parova koji mogu zauzeti energijska stanja opisana s-, p-, d- ili f-orbitalama. Te su brojke redom 1, 3, 5 i 7, a ostaju iste za sve glavne kvantne brojeve. Elektronske konfiguracije trenutnih 118 otkrivenih elemenata mogu se posve popuniti sa s-, p-, d- i f-orbitalama, tako da one više trenutno u svakom pogledu pripadaju teorijskoj kemiji. Otkrije li se kakav razmjerno stabilan element atomskog broja 121 ili više, to će se promijeniti.