Šta je to filopurizacija vode, opišite način na koji se to radi

Ime i prezime: durdja vacora djurdjica.vacora-sapanjosvos.htnet.hr

Filopur je proizvod švicarske tvrtke Filopur AG (www.filopur.de), a služi pročišćavanju vode. Radi se o seriji filtera koji postepeno, dok voda prolazi, uklanjaju nečistoće. Filter zaustavlja sve čestice veće od odprilike 0,45 mikrometara (oko pola tisućinke milimetra) što bi trebalo uključivati većinu mikroorganizama, a aktivni ugljen u filtru adsorbira velik dio u vodi otopljenih organskih i drugih tvari. Postoje i dodatni filtri za posebne primjene. Tako bar kažu tvorničke specifikacije.

Na kraju da priznam - ne znam što je filopurizacija. Jedino s je čim mogu dovesti u vezu je tvrtka Filopur i taj njihov proizvod. E-škola nema namjeru reklamirati ih i nećemo dobiti naknadu za ovaj tekst. Šteta... :(

Odgovorio: Kristijan A. Kovač   kkovac@chem.pmf.hr