Možete li Molim Vas riješiti ovaj zadataak.. 4.234 g smjese kvarcnog pijeska(SiO2) i kalijeva bikromata pomiješano je sa zakiseljenom otopinom kalijeva jodida. Iskrišten kalijev jodid bio je u suvišku. Za titraciju izlučenog joda u dobivenoj otopini utrošeno je 17.72 mL vodene otopine natrijeva tiosulfata množinske koncentracije 1.02310^(-1) mol/L

Ime i prezime: Marija Butumović marija.butumovic@gmail.com

Ovo što si napisala nije zadatak, nego niz u određenoj mjeri povezanih izjava. Pretpostavljam da se u dijelu koji si propustila napisati traži maseni udio ili masa kalijevog bikromata u smjesi. Princip rješavanja isti je kao i za ovaj zadatak, s tim da sad trebaš krenuti od toga da je prvo bikromat oksidirao jodid, a potom tiosulfat reducirao jod nazad, što znači da su množine bikromata, jodida i tiosulfata ekvivalentne, što pak znači da iz množine utrošenog tiosulfata možeš direktno računati množinu bikromata, a onda i njegovu masu ili maseni udio.
Ako ti ove upute ne budu od pomoći u rješavanju zadatka, javi se opet, ali s potpuno napisanim zadatkom, a ne bi bilo zgorega niti spomenuti gdje točno zapinješ. Također, upišeš li u tražilicu E-škole "titracij", naći ćeš nekolicinu zadataka koji se rješavaju na sličan način.