Znaci moramo dokazati zasto se mjehurici u posudi pri zagrijavanju povecavaju od dna posude prema vrhu. Pa jel mi mozete objasniti zasto i raci mi kako to dokazati pokusom?

Ime i prezime: Jure Runjic Jure.runjic12@gmail.com

Budući da nisam posve siguran što točno trebaš napraviti, molio bih te da postaviš preciznije pitanje. U prvom me redu zanima koju tekućinu trebaš grijati i koliko. Naime, nije baš isto ako imaš čašu hladne vode te ju ostaviš da se zagrije na sobnu temperaturu, ako istu tu vodu griješ dok ne zavrije ili ako umjesto vode imaš neko gazirano piće. Također mi nije skroz jasno je li cilj provjeriti rastu li mjehurići, pokazati da rastu, ili pak otkriti zašto rastu. I tu detalji odlučuju o izvedbi pokusa.
U međuvremenu preporučam navratiti do E-škole fizike, gdje ima vrlo zanimljiv tekst na tu temu, a usput možeš pogledati i ovaj, ovaj ili odgovor. Nisu direktno vezani, ali možda pomognu u promišljanju o tomu što i kako napraviti.