dali mozete nacrtati kondenziranu strukurnu formulu ugljikovodika, METILCIKLOBUTANA, P-DIMETILBENZENA,O-BENZENA, 3-METILBUT-1-IN A, 3METIL-4-METILHEPTANA

Ime i prezime: maja humski sbp.sszmsv@gmail.com

Način na koji si NAPISALA pitanje tek mi DJELOMIČNO omogućava da ti nacrtam te MOLEKULE. Za početak, koncentraciju mi ponešto remete VELIKA TISKANA SLOVA koja se u internetskoj KULTURI obično doživljavaju kao VIKA. Jedva postojeći PRAVOPIS obično ignoriram, budući da se tu ipak dijelom radi i o ESTETICI. Međutim, u tvojem pitanju samo je JEDNO ime napisano POSVE TOČNO. Još tri su razumljiva, dok si u o-benzenu zaboravila spomenuti kakve su to skupine u benzenu, a u 3-metil-4-metilheptanu vjerojatno zamijenila etilnu skupinu metilnom. S tako postavljenim pitanjem najbolje što mogu ponuditi jest sličica ispod. Koja struktura pripada kojem imenu, ostavljam tebi za zabavu, a ako te slučajno zanima i kako općenito doći od imena do strukture (ili obrnuto), preporučio bih pogledati starije odgovore koji se bave sličnim pitanjima, poput npr. ovoga ili ovoga.