Dobila sam zadatak iz fizike koji glasi "Hoće li obujam vode porasti ili se smanjiti nakon što se led otopi?" 1.faza:PRETPOSTAVKA 2.faza:POKUS 3.faza:ZAKLJUČAK Prema ovim fazama radimo. Unaprijed hvala!

Ime i prezime: Corina Grbeša corinagrbesa123@gmail.com

Kako u tvojemu pitanju zapravo i nema pitanja, to mi nema druge nego krenuti eksperimentalnim putem.

Pretpostavke:
1. Pokus kaniš napraviti sama.
2. Nisi sigurna što i kako napraviti.

Mogući pokusi:
1. Nađi neku posudu i ulij u nju vode. Obilježi razinu vode. Posudu stavi u zamrzivač i pričekaj da se voda smrzne. Usporedi novu razinu vode (tj. leda) s onom koju si prije zabilježila.

2. Uzmi kocku leda i ubaci ju u vodu. Tone li kocka na dno, ili ostaje plutati na površini? S obzirom na opaženo ponašanje, što možeš reći o odnosu gustoća vode i leda? S obzirom na obrnuto proporcionalan odnos gustoće i volumena, što možeš reći o promjeni volumena vode prilikom smrzavanja?

Zaključci:
Njih, naravno, ostavljam tebi. Bude li problemâ s izvedbom, javi se opet pa možda i ja nešto zaključim.