napraviti plakat za 5 razred o električkoj energiji

Ime i prezime: martina šestak

Recimo da mi je nešto ušlo u glavu te sam jučerašnje popodne proveo praveći plakat za peti razred o električnoj energiji, i to s namjerom da ga pošaljem tebi. Što ćemo sad? Kako ćeš do plakata (jer ja imam komad papira, a trenutno živim (kad mi se živi) i radim (kad mi se radi) u Nizozemskoj)?

Za slučaj da se ne uspijemo dogovoriti oko preuzimanja, ili da više voliš sama raditi svoje zadaće, evo par uputa što i kako.
Dobavi komad papira formata A0 ili A1 (kako ti je već bilo zadano).
Skupi, bilo s Interneta, bilo iz enciklopedija informacije o električnoj energiji. Primjerice, možeš krenuti od povijesti (Bagdadska baterija, Galvanijevi pokusi sa žabljim krakovima, Voltin stup, Teslina izmjenična struja...), prebaciti se na to kako funkcionira (ukratko, tako da se električki nabijene čestice gibaju jer ih nešto (električni napon) na to tjera) i završiti s time zašto nam je bitna (pogledaj koliko predmeta koje koristiš trebaju struju, a koliko ne) te kako uopće do nje dolazimo (električna mreža, baterije i akumulatori, solarne ćelije).
Informacije koje si skupila rasporedi po onom papiru tako da imaš nešto teksta i nešto ilustracija (možeš sve napraviti rukom, ali možeš i skupiti slike s Interneta te ih isprintati skupa s otipkanim tekstom), pazeći pritom da papir bude ravnomjerno pokriven sadržajima i da postoji nekakav logički put kojim bilo tko može pratiti prezentiranu priču.
Nadam se da će ovo pomoći, a ako bude još pitanja, a ti se javi.