poštovani, zanima me koji je odnos permanganatnog indeksa i sadržaja kalijevog permanganata u vodi, postoji li faktor za njihovo preračunavanje i koji je. Primjerice, ako znamo koliki je permanganatni indeks kako da izračunamo koji je sadržaj kalijevog permanaganata. Pozdrav!!

Ime i prezime: Nenad Kovač novimail2014@gmail.com

Permanganatni indeks je mjera kakvoće vode, a odnosi se na količinu permanganatnih aniona koji će se utrošiti na oksidaciju tvarî otopljenih u vodi. Tipično se izražava kao masena koncentracija. Drugim riječima, permanganatni indeks ne označava količinu prisutnog (kalijevog) permanganata u otopini. Za takove otopine on uopće nije definiran, jer se odnosi na prirodne ili otpadne vode, odnosno na otopljene tvari u njima, koje se mogu oksidirati.
Nisam siguran je li pogreška u shvaćanju došla od tebe ili pak postoji netko tko tako predaje. U potonjem slučaju molio bih da ovaj odgovor preneseš toj osobi, uz dužne mjere opreza zbog autoritetnog sunovrata.