Pozdrav! imam jedno pitanje u vezi organske kemije. Ono glasi: " Hoffmanovom odgradnjom nekog sekundarnog amina dobiven je izobuten i eten. Prikazite te reakcije jednadzbama " !

Ime i prezime: Josipa Petrlic Josypet@gmail.com

Ako pod Hoffmanovom odgradnjom odnosno pregradnjom zapravo misliš na Hofmannovu eliminaciju, onda najvjerojatnije iz dva spomenuta produkta trebaš rekonstruirati reaktante, a onda sklopiti jednadžbe po triju reakcija koje vode od reaktanata do krajnih produkata (metiliranje, zamjena jodida hidroksidom i eliminacija). Doduše, kako zadatak ne spominje nikakav amin, sigurna možeš biti samo u jednu od po tri alkilne skupine na dušikovom atomu početnih spojeva (etilnu odnosno izobutilnu). Inače, toplo preporučam ili zaviriti u skripta, jer tamo sigurno imaš opisano što je točno ta reakcija, ili porazgovoriti s nekim od ljudi koji ti drže nastavu.