Poštovani, Imam par pitanja iz biokemije: 1. Ukratko objasnite proces sinteze glukoze iz neugljikohidratnih izvora? 2. Objasnite način regulacije razgradanje i sintezu masnih kiselina? 3. Prikažite i objasnite razliku između cis i trans masnih kiselina, te navedite način njihove sinteze organizmu? 4. Objasnite građu Omega-3 masnih kiselina i njihovu važnost za organizam? 5. Napišite reakciju saponifikacije i navedite što možete dokazati pomoću nje?

Ime i prezime: Dario Galić dariogalic7@gmail.com

Bojim se da tražiš previše. Postavio si pet pitanja od kojih svako iziskuje barem pola sata neprekidnog tipkanja, skupa s pokojom sličicom. Na neka od njih već smo odgovarali, na neka ne, tako da se isplati kopati po starim odgovorima. Ono što se pak apsolutno isplati jest otvoriti udžbenik biokemije i učiti, učiti, učiti. Nema kraljevskih puteva u biokemiji.

Mali savjet koji mogu dometnuti je da pitanja daju jasno do znanja da je štrebetanje korisno, pa čak i poželjno. Predavač možda i razumije biokemiju, ali ne razumije razliku između bubanja stvari napamet i razumijevanja istih. Šteta.