Poštovanje, jako me zanima smjer analitičke i organske kemije na kemijskom odsjeku zagrebačkog PMF-a,ali moj preddiplomski smjer nije u potpunosti kompatibilan sa onim u Zagrebu,pa me zanima da li je moguće upisati diplomski smjer kemije na PMF-u uz polaganje razlike predmeta ili neku drugu varijantu bez obzira što sam na preddiplomskom kemijske tehnologije.Hvala

Ime i prezime: Robert Kevo robert.kevo@gmail.com

Za detaljnije informacije o tome je li to moguće izvesti i kakav je postupak, trebaš se raspitati pri Kemijskom odsjeku zagrebačkog PMF-a. Na njihovoj stranici imaš rubriku Prijelaz studenata sa srodnih učilišta u kojoj je dosta detaljno objašnjeno što i kako treba učiniti.

Ako ti te informacije ne bi bile dovoljne ili bi imao dodatnih pitanja, najbolje je raspitati se pri Studentskoj referadi. Moguće je da ti ni oni neće znati odmah na sva pitanja odgovoriti, pa ih možeš zamoliti da te savjetuju kome od nastavnika KO PMF-a bi se mogao obratiti za više informacija. Ili, možeš krenuti i obrnutim putem – javi se izravno nekome od nastavnika, pa vidi što će ti reći i na koga će te uputiti.

Neka te ne obeshrabri ako odmah ne dođeš do svih traženih informacija; za takve se stvari obično treba malo više potruditi, biti uporan, i svaku informaciju još dodatno provjeriti.

Pozdrav i sretno u nastavku studija,

Odgovorio: Tomislav Portada   tportad@irb.hr