Dobar dan, moram napraviti predavanje / kratku prezentaciju o povijesti kemije između dva svjetska rata. Teško dolazim do informacija jer se sve svodi na povijest općenito. Unaprijed hvala na brzom odgovoru

Ime i prezime: Mia Božičević mia.bozicevic02@gmail.com

Zanimljiva tema, dostojna i ozbiljnijeg rada od kratkog predavanja, jer je upravo tada kemija sudjelovala u stvaranju modernog svijeta. Zaletiš li se do najbliže knjižnice, vrlo ćeš vjerojatno naći debelu crnu knjigu naslovljenu s "Povijest kemije". Ako se kojim čudom slučilo da u njoj nema dovoljno informacija (vjerojatnije je ipak da će ih biti i previše), ostaje ti Wikipedia odnosno njezin članak s najvažnijim događajima u povijesti kemije. Muči li te engleski jezik, možeš se za prvu ruku poslužiti Googleovim prevoditeljem, ali poslije svakako potraži pomoć nekoga tko je vičniji tom jeziku.