Ako vam nije problem imam referat vezan uz pcelinji vosak, pa ako bi mi mogli nesto reci o tome ili neku stranicu na kojoj to mogu naci hvalaa uaprijed!!!

Ime i prezime: Franjo Njegovecki Franjo.Njegovecki@net.hr

Izvor materijala za referate odvajkada su bile enciklopedije. U svoje vrijeme vjerojatno bih s takvim zadatkom otišao u najbližu knjižnicu i otvorio Opću ili Tehničku enciklopediju pa pogledao što tamo piše o vosku. Uz nešto dovitljivosti možda bih potražio i starije fakultetske udžbenike organske kemije i potražio piše li tamo išta. Danas mi je pak pristup podosta drugačiji jer me razmazio Internet, tako da bih bez puno promišljanja otišao na Wikipediju i pročitao engleski članak o voskovima, skupa s barem nekima od članaka do kojih vode poveznice u njemu (prvo, naravno s onim o pčelinjem vosku). Ako ti je dotični jezik još uvijek nepoznat, bosanska verzija, iako mršavija, nije loša, dok je ona hrvatska pravo razočaravajuća, ali zato ima nešto bolji članak o pčelinjem vosku.
Jasno, pretraživanjem Interneta po pojmu "pčelinji vosak" (ili beeswax) naći ćeš mnoštvo drugih stranica s podacima o pčelinjem vosku, ali onda riskiraš da upadneš na neku od onih koje maltene svaku tvar pokušavaju prodati kao čudesno lječilo od svih mogućih i nekoliko nemogućih bolesti. Tako da tu treba biti nešto oprezniji, ili barem iskusniji u lučenju informacija od dezinformacija.