Može jednostavano (lako shvatljivo i može biti opširnije) objašnjenje genske regulacije (što je to, kako se izražava, pokus s Escherichiom colli...). U knjizi je loše objašnjeno, a na internetu nema.

Ime i prezime: Ivan M.

Genska regulacija je ogromno područje i nemam baš ideje kako to kratko objasniti. Mogao si isto tako zamoliti i da ti jednostavno objasnimo organsku kemiju. Kakvu knjigu imaš, ne znam, jer već godinama nisam listao hrvatske udžbenike, ali prilično sam siguran da ima i dobrih knjiga. Doduše, nisu školske, nego fakultetske. Preporučio bih obilazak gradske knjižnice i uzimanje u ruke bilo koje debele knjige naslovljene s "Biokemija" ili "Biochemistry" (meni je osobito zabavan bio Lehningerov udžbenik biokemije). Sigurno ima puno detalja, ali isto tako možeš računati s tim da će ti na kraju trebati tek manji dio, dok će ostalo samo dopunjavati sliku. A poslije se možeš opet vratiti školskom udžbeniku, prepoznati nevaljale detalje i dalje ga koristiti samo kao vodič za ono što prema programu trebaš znati.
Tvrditi da na Internetu nema ničega o genskoj regulaciji spada u kategoriju izjava kakve inače daju političari. Dopustit ću ipak mogućnost da te obuzela posvemašnja neinformiranost, tako da ne znaš niti gdje tražiti. U tom slučaju, preporučam početi od sveznajuće Wikipedije, odnosno njezinog članka o genskoj regulaciji. Članak je poveći, ali to je tek uvod u zasebna područja genske regulacije, od same regulacije ekspresije genâ pa sve do postranlacijskih modifikacija (koje zapravo tu ne spadaju, ali se izravno nastavljaju na gensku regulaciju). Što se tiče činjenice da preporučam mahom engleske tekstove, nadam se da barem četiri godine učenja engleskog jezika nisu prošle uzalud.

P.S. Ubuduće bi bilo lijepo i potpisati se.