Pozz, upitanju je trigonometrija. Nikako ne mogu da uradim zadatak. Sve radim po formuli, na kraju mi izadje totalno drugi rezultat od datog. ZADATAK: 1+cos^2L(alfa)/(razlomačka crta)1-cos^2L=ctg^L Molim vas za odgovor, hvala.

Ime i prezime: Kenan kenanmustic007@gmail.com

Imam dva problema s ovim zadatkom. Prvi je to što nije baš nešto kemijski, a drugi to što ovakav kako je napisan nema puno smisla. Protumačim li zapis kao:

(1 + cos2α)/(1 − cos2α)

ono što ispada je:

1 + 2 ctg2α

Protumačim li ga pak kao:

(1 + cos 2α)/(1 − cos 2α)

ishod je ctg2α

Nije nemoguće da je stvarna verzija neka treća. U svakom slučaju, vrlo mudar postupak sa svim takvim trigonometrijskim zadacima je provjeriti sâm zadatak tako da u obje strane jednakosti ubaciš neki konkretan kut i izračunaš vrijednosti pomoću kalkulatora. Ako je zadatak ispravno postavljen, trebale bi biti jednake. Ako nisu jednake, spasio si se od oveće količine frustracija.