otkrice i svojstva katodnih zraka te vrste i uporaba plinskih cijevi pri otkricu elementarnih cestica!

Ime i prezime: ivana uzelac ivanauz@yahoo.com

U stvarno mnogo fakultetskih udžbenika i sličnih knjiga obrađene su ove teme. Već u Općoj i anorganskoj kemiji Filipovića i Lipanovića ima ponešto o tome (str. 53 - 62). Izbor nije loš niti na hrvatskom (opća i fizikalna kemija, fizika), a tek na engleskom... U Centralnoj kemijskoj biblioteci ili Središnjoj knjižnici za fiziku PMF-a posudi što te zanima (malo pričekaj da prođe kolektivni godišnji :). Kasniji istaknuti istraživači (koji su doživjeli 20. stoljeće) dobitnici su Nobelovih nagrada pa ti preporučujem posjetu Nobelovu-e-muzeju http://www.nobel.se/index.html, a osim tih stranica ima još puno materijala na Internetu.

Odgovorio: Kristijan A. Kovač   kkovac@chem.pmf.hr