zdravo zanima me sta raditi kad se prospe koncentirana klorovodorodna ( solna ) kiselina po podu ... sta raditi i kako da je otstranim ... hvala puno

Ime i prezime: dusica jakimovskla dusicajakimovska "htomail.com

Ovisi o podu. Ako je u pitanju glatka površina koja ne upija vodu, dovoljno je kiselinu pokupiti mokrom krpom, noseći pritom gumene rukavice, a potom još jednom ili dvaput učiniti isto, tako da se kiselina posve ukloni. Usput, nije zgorega ni provjetriti prostoriju. Iz koncentrirane klorovodične kiseline hlape sasvim pristojne količine klorovodika.
Radi li se pak o drvenom podu ili kakvom tepihu, onda je opet najmudrije prvo pokupiti mokrom krpom što se može pokupiti, a potom površinu jednostavno oprati. Ako vas brine mogućnost da tragovi kiseline nešto nagrizu, a mrlje od solî baš i ne, može se površina isprati i blagom otopinom sode bikarbone. Međutim, klorovodična kiselina razmjerno brzo hlapi, tako da i puko sušenje i provjetravanje mogu biti dovoljni.