Dali bi mogli reci nekoliko stvari o Johnu Daltonu trebalo bi mi za skolu.Unaprijed zahvaljujem i dali bi mogli poslati odgovor na moj mail zahvaljujem pozdrav

Ime i prezime: Filip Štenta f.stenta13@gmail.com

Evo tri zgodne činjenice:

John Dalton nije mogao vidjeti sve boje, ali to ga nije spriječilo da bude kemičar (i fizičar i meteorolog).

John Dalton je bio religiozan, ali to ga nije spriječilo da bude jedan od najvažnijih kemičara u povijesti.

John Dalton je obično izvodio grube i neprecizne eksperimente, ali čak ni to ga nije spriječilo da otkrije neke od temeljnih zakonitosti atomskog svijeta.

Ako skupljaš materijale za kakav referat, najmudrije ti je da se poslužiš kakvom enciklopedijom (ili Daltonovom biografijom, nađe li se koja pri ruci), kao i sav školski svijet, kad se nađe u takovoj nevolji.
Odgovore pak pišemo ne samo za one koji su nešto pitali, nego i za ostale namjernike (zato i postoji tražilica), budući da se interesi, baš kao i pitanja, počesto ponavljaju. Zbog toga ne vidimo smisla u slanju odgovorâ elektroničkom poštom.