U uređaju za mikroanalizu spaljeno je 3,02 mg nekog organskog spoja. Prirast mase cjevčice s magnezijevim perkloratom iznosio je 5,43 mg, a cjevčice s natronskim vapno 8,86 mg. Izračunaje empirijsku formulu spoja. Lijepo bih vas zamolio da riješite ovaj zadatak jer me malo buni ovo s cjevčicama s magnezijevim perkloratom i natronskim vapnom. Moze li netko rjesiti molim vas . Unaprijed hvala

Ime i prezime: Ana Cvitkovic ana,cvitkovic@gmail.com

Kako vidim, kopirala si ovo pitanje (skupa s greškama i spolom postavljača), ne izjasnivši se o tomu što ne valja s odgovorom. Ako je problem u takvim zadacima općenito, preporučio bih pogledati starije odgovore jer smo o tomu već puno pisali. Ne pomažu li ti oni riješiti zadatak, reci gdje točno zapinje. Siguran sam da problem nisu cjevčice.
Rješavati još jedan zadatak iste vrste, samo s ponešto drugačijim brojkama, ne mislim. Tek ću reći da je spoj iz zadatka najvjerojatnije etan.