Kako se mijenja stupanj uredenosti sustava i gustoca porastom temperature?Gdje ce cista voda prije prokljucati u Sl Brodu ili Triglavu? Pri kojem uvjetu je vreliste vode nize od 100 a pri kojem vise?

Ime i prezime: Lola nikolinasl12@gmail.com

U pravilu su topliji sustavi manje uređeni i manje gusti. Međutim, to je samo pravilo, tako da postoji podosta tvari čija gustoća u barem nekom intervalu pada s porastom temperature (voda je tu daleko najpoznatiji primjer). Isto tako, postoje i sustavi kod kojih će i uređenost barem neko vrijeme rasti s temperaturom (bolje rečeno, entropija će padati). Svakodnevni primjer toga su tekući kristali, kao i mnogi laseri.
Ako pak pod stupnjem uređenosti misliš na agregacijsko stanje, preporučam pogledati ovaj odgovor.

O vrenju vode ovisno o geografiji pročitaj ovdje, a treće pitanje može slijediti iz drugog, ali i iz utjecaja otopljenih tvari na vrelište.