Da li je ENERGIJA AKTIVACIJE VISKOZNOG TECENJA NEKE SUPSTANCE KONSTANTNA VELICINA. KONKRETNO. DA LI JE ENERGIJA AKTIVACIJE VISKOZNOG TECENJA ANILINA KONSTANTNA VELICINA I AKO NIJE, OD CEGA SVE ZAVISI? HVALA UNAPRED.

Ime i prezime: predrag jovanovic predragjovanovic13101980@yahoo.com

Prvo i prvo, korištenje malih slova danas spada u civilizacijske norme. Velika slova označavaju internetsku viku.

Energija aktivacije je konstanta specifična za sustav koji se mijenja i promjenu koja se događa. To znači da ona ovisi samo o sustavu, ne i o vanjskim uvjetima.

Treba li ti literatura o termodinamici viskoznih tekućina, ubaci u kakvu tražilicu nešto tipa "activation energy for viscous flow" pa ćeš naći hrpu radova iz sredine prošlog stoljeća, koji se time bave. Bude li problemâ s pristupom, a ti se opet javi, po mogućnosti s nešto više malih slova.