izo limunska kiselina kako se dobija i gdje se koristi ?

Ime i prezime: Muris begagić beg@siol.net

Izolimunska kiselina je jedan od međuprodukata u Krebsovom ciklusu, tako da se danomice proizvodi i troši u većini živih bića. Što se pak civilizacije tiče, može se dobiti pomoću nekih kvasaca, ali nisam siguran je li to ujedno i put kojim kroči industrija. Jedina primjena koju spominje Wikipedijski članak je analiza voćnih sokova, jer umjetni imaju drugačiju količinu iste od prirodnih.

Ako skupljaš podatke za seminar ili tako nešto, trebat će ti malo ozbiljniji pristup od postavljanja pitanja na E-školi. Konkretno tu mislim na pretraživanje stručne literature, naravno na engleskom jeziku. Ne možeš očekivati da će to netko drugi raditi za tebe, ali ako naletiš na kakav znanstveni rad koji ti je nedostupan, tu već možemo pomoći.