Dobar dan! Imam jedno pitanje. Znate li možda gdje bih mogla pronaći neke pokuse iz fiz/kem a da te pokuse mogu raditi doma? Hvala Pozdrav, Barbara

Ime i prezime: Barbara Premec barbara.3a@gmail.com

Kemijske pokuse pokuse možeš naći i ovdje, u rubrici neočekivanog imena "kemijski pokusi". Više njih možeš naći u knjigama Milana Sikirice: "77 kuhinjskih pokusa" i "Zbirka kemijskih pokusa za osnovnu i srednju školu".

Pokuse iz fizike opet možeš naći na E-školi, a nedavno sam dočuo i za ovaj kanal na YouTubeu, gdje autor također izvodi pokuse.

Izvori koje sam spomenuo jesu oni koji su mi prvi pali na pamet. Internet vrvi opisima pokusa, a zadnjih nekoliko godina i videozapisima istih, tako da je glavni problem odlučiti što je zanimljivo, što se može izvesti i, ponekad, može li se autorima vjerovati.