možete li mi molim vas napisati gorenje etana i propena. hvala...................................................................................................

Ime i prezime: frane rogić F Rogic

Frane, čitaš li ti odgovore koje ti pišemo? Konkretno mislim na ovaj i ovaj. Prvi vodi do nekolicine drugih odgovora, u kojima ima i kemijskih jednadžbi izgaranja raznih ugljikovodika i uputa kako ih samostalno izjednačiti. Jednom kad razumiješ te metode, posve je nebitno o kakvom se ugljikovodiku radi. Drugi ti pak odgovor kaže temeljne činjenice o ugljikovodicima.

Ako te zanimaju neke detaljnije stvari, onda bi bilo lijepo da to u pitanjima i napišeš, namjesto da vrtiš varijacije na istu temu, o tomu kako gori ovaj ili onaj ugljikovodik, ili svi. Nemamo običaj pisati referate ili sve o nečemu, a niti prepisivati podatke koje možeš i sâm pročitati u udžbeniku kemije ili u lako dostupnim izvorima, ponekad i na vlastitom jeziku. Isto tako nismo skloni pisanju pojedinačnih kemijskih jednadžbi ako smo već objasnili kako ih općenito izjednačiti.