1.kako ukloniti otopljene mineralne tvari iz mineralne vode 2.ozon je alotropska modifikacija_______. Unaprijed hvala!! :)

Ime i prezime: Sara Miščević sara.miscevic23@gmail.com

Odgovor na prvo pitanje je da zapravo treba ukloniti vodu. Prvo ju zagriješ da ispari, a vodenu paru potom pustiš da se kondenzira u drugoj posudi. Kako se ta fizikalna promjena zove, vjerojatno si čula na nastavi kemije.
Doduše, može se stvarno ukloniti baš mineralne tvari. To se izvodi procjeđivanjem vode kroz smole koje će na sebe vezati mineralne tvari. Preciznije, postoje smole koje će vezati katione, a otpuštati protone, kao i smole koje će vezati anione, a otpuštati hidroksidne anione. Prolaženjem vode kroz jednu pa drugu vrstu uklonit će se ioni mineralnih tvari, a oslobođeni protoni i hidroksidni anioni dat će vodu.

Molekula ozona je O3. Ako ti simbol elementa nije poznat, potraži ga u tablici periodnog sustava.