Opiši promjene koje bi se dogodile ako bismo na površini Marsa ostavili napunjenu bocu tekućom vodom.

Ime i prezime: Iva Škoko maraolujic8@gmail.com

Sve ovisi o kakvoj se boci radi, kolika je temperatura vode u njoj te koje je doba dana i godine na Marsu. Uzmeš li npr. bocu vode kakvu kupiš u dućanu te ju ostaviš za toplijeg dana (tada temperatura bude podnošljiva ljudima), vjerojatno će voda u njoj zbog niskog vanjskog tlaka početi isparavati i u nekom času ili raznijeti bocu, ili samo izbaciti čep.
Bude li boca dovoljno čvrsta, a vani dovoljno hladno, sve skupa će se smrznuti i tako ostati dok jako ultraljubičasto zračenje ne učini materijal boce dovoljno krhkim da se ova razleti.
S obzirom na to da interes naše vrste za putovanjima do Marsa (pa i nazad) dosta raste zadnjih godina, vjerojatno ćemo još za života moći vidjeti što se točno dogodi.