Zanima me kako da prepoznam razliku izmedju kovalentne i jonske veze.Jonsku vezu sam nekako razumjela,ali kovalentnu skoro nikako.Hemiju mi predaje jedna 'ženska'koja nikako ne zna da objasni.Molim vas pomozite!Unaprijed hvala!

Ime i prezime: Dayla Witwicky wdayla@gmail.com

Kod ionske veze imaš nabijene čestice koje zajedno drži samo privlačenje suprotnih naboja. Zato će se ioni u solima obično samo poslagati tako da oni koji su isto nabijeni budu što dalje jedni od drugih, dok će se suprotno nabijeni naći u neposrednoj blizini. Kod kovalentne veze postoje zajednički elektronski parovi. To znači da će oba atoma koja su povezana dati po jedan elektron kako bi stvorila vezu. Takve veze obično znače i nekakvo usmjeravanje u prostoru, tako da kovalentni spojevi tvore molekule koje imanju manje ili više stalan oblik. Što točno znači da su elektroni zajednički, pogledaj po starijim odgovorima. Pisalo se ovdje puno o tomu o vrstama kemijskih veza.
A što se tiče "ženske koja ne zna objasniti", imam osjećaj da bi ona rekla da neki učenici nikako da shvate, što god da ona radila. Možda je problem u komunikaciji, ili možda manjku strpljenja.

Pozdrav!

P. S. Bitno nam je odakle si, jer onda nešto doznamo o tomu gdje je sve E-škola poznata, kao i to kako u tim gradovima izgleda nastava kemije.