Molim Vas da mi pomognete za referat iz fizike. Moram napisati o agregatnim stanjima vode u atmosferi. Puno hvala

Ime i prezime: ivona musa vesna.musa@ledo.hr

Kao što valjda znaš, ne pišemo referate, ali možemo ti dati nekoliko ideja kako započeti s pisanjem, odnosno s pripremama za pisanje.
Za početak pročitaj što piše u tvojim udžbenicima iz kemije i fizike o agregatnim stanjima. Ako možeš, pogledaj i u udžbenicima za više razrede (osmi razred, gimnazija). Možda ih ima tvoj brat, sestra, prijatelj ili ih možeš posuditi u školskoj knjižnici. Ili pitaj nastavnika. Isto vrijedi za druge knjige iz fizike/kemije (a i geografije i geologije). Možda ćeš nešto pronaći i u Prirodi. Ne moraš baš sve pretražiti, ovisi koliko ti se dâ i koliko imaš vremena.
Tu su, naravno, i prijašnji odgovori s E-škole, koji se odnose na vodu ili općenito na agregatna stanja tvari (nema puno teksta, samo malo više klikanja). U rubrici Diskusije bilo je jednom davno priče o agregatnim stanjima (www.autoteka.com/eskola/kem/disk_10.php3?sif=2 -čitaj odgovore odozdo prema gore).
I ono najvažnije - vlastito iskustvo. Već si se susrela s vodom u prirodi u svima stanjima. To je za autorski štih. Samo naprijed!

Odgovorio: Kristijan A. Kovač   kkovac@chem.pmf.hr