Imam zadatak iz kemije da u staklenu zdjelu 'poslažem' TEKUĆINE (jednu na drugu) koje se NE miješaju u vodi. Trebam ih najmanje 7-10(ako možete reći 10, ali da su dostupne u trgovinama ili kućanstvu). Također možete li napisati ako se koje kemikalije ne smiju miješati da ne bi došlo do posljedica te njihovu gustoću bila bih vam zahvalna. Hvala puno na odgovoru!

Ime i prezime: Ema adelazucko7@mailcom

Ukratko, tražiš više nego što je znanosti danas poznato, budući da je rekord trenutno njih šest (s tim da tu ima i jedna vodena otopina). Tražiš i više nego što je dostupno nekemičarima, budući da u dućanima od organskih tekućina možeš naći razređivače za boje, nekoliko vrsti ulja te octenu kiselinu, etanol i aceton (troje potonjih s vodom se uredno miješaju). Ako točno objasniš što želiš postići, možda možemo smisliti kakvo drugo rješenje (jer je za nadslojavanje dovoljno da se ne miješaju susjedni slojevi, dok se gustoća može podesiti otapanjem nečega).