Dobar dan! Nisam napisala svoje pravo ime jer ga inace ne volim upotrebljavati na internetu. Radila sam na nastavi entalpiju i bas je ne shvacam. Dobila sam zadatak za rijesiti koji neznam kako da ga rijesim. U reakciji 1 mola magnezija s kisikom, pri nastajanju magnezijeva oksida, oslobodi se toplina od 602 kJ. a) Napisi termo kemijsku jednadzbu. b) Nacrtaj entalpijski dijagram. Hvala! Pozdrav

Ime i prezime: Siki Miki hajkilajt@gmail.com

Korištenje pravog imena stvar je ozbiljnosti: ako te ono što pišeš može kompromitirati, pitanje je zašto to uopće pišeš (postavljanje pitanjâ iz kemije neće te sigurno dovesti ni u kakvu opasnost). Ako pak ne može, nema razloga da se skrivaš. U krajnjoj liniji, mi koji ovdje pišemo ne koristimo lažna imena jer stojimo iza toga što pišemo. Ako ti se više sviđa anonima, hodi lijepo na kakav forum pa traži druge anonimce da ti pomognu.

Što se tvog pitanja tiče, o entalpijskim se dijagramima ovdje već pisalo, tako da toplo preporučam poslužiti se tražilicom. Ako nisi vična internetskim pretragama, pogledaj npr. ovdje.