Možete li mi reći koji kemijski elementi su naviv/ime dobili po znanstvanicima?

Ime i prezime: Irena Drobec iri88888@gmail.com

Zanima li te samo koji su, evo ih: kirij (Cm), ajnštajnij (Es), fermij (Fm), mendelevij (Md), nobelij (No), lorensij (Lr), raderfordij (Rf), siborgij (Sg), borij (Bh), majtnerij (Mt), rendgenij (Rg), kopernicij (Cp) i flerovij (Fl), a šuškalo se i da je Paul Émile Lecoq de Boisbaudran nazvao galij po sebi (prvo mu prezime znači pijetao, što se na latinskom kaže gallus), a ne Francuskoj.
Imena koja sam napisao vjerojatno će nekima zasmetati pa evo i nepohrvaćenih odnosno polupohrvaćenih inačica (jer je nastavak i dalje hrvatski, a i čitaš ih onako kako gore piše): curij, einsteinij, fermij, mendelevij, nobelij, lawrencij, rutherfordij, seaborgij, bohrij, meitnerij, röntgenij, kopernicij i flerovij.

Zanima li te pak kako i zašto su dobili ta imena, možeš pogledati što piše na vikipedijskim stranicama koje sam gore predložio, ili se zaletjeti do najbliže knjižnice i potražiti neku od knjiga posvećenih kemijskim elementima (znam da postoje barem dvije) takve.