znacaj analiticke hemije sa drugim naukama i svakidnevni zivot

Ime i prezime: Munir Misimi www.munir-milan@hotmail.com

Ovo zvuči kao naslov nekakvog referata, tako da nemam namjeru pisati kompletan odgovor (ako već to da knjiga ne bi bila dostatna nije dostatnim argumentom). Ne bi bilo u duhu obrazovanja.

Analitička kemija je dio kemije koji se bavi razvojem metoda analize smjesa ili kemijskih spojeva. Analiza, naravno, daje odgovore na pitanja što imamo u nekom uzorku te koliko toga, ponekad zalazeći i u svojstva tih tvari. Analitičke metode oslanjaju se na kemiju, fiziku i matematiku. Detalji ovise o svakoj metodi ponaosob.
Sa svakodnevnim životom analitička se kemija dotiče u forenzici, jer je ima dosta u nekim forenzičkim metodama, farmaciji, jer sve one tvari u tabletama prođu hrpu analiza prije nego što se nađu u apotekama, prehrani, ako hrana dolazi iz kakve industrije, jer i to mora proći hrpu provjera, medicini, kad se rade pretrage...

Zanima li te štogod konkretnije, javi se s konkretnijim pitanjem.