Dobar dan! Mozete li malo na laksi nacin pojasniti biosintezu tanina? Na internetu se mogu naci slike razne koje povezuju nastanak, ali to je sve na svoje stranu, pa ako mozete bolje objasniti, unaprijed hvala!

Ime i prezime: Petra petra.papista@gmail.com

Moja sjećanja na biokemiju su takva da mislim je lakoća razumijevanja nečega usko povezana s brojem dana utrošenih na čitanje pripadne literature. Kako o taninima ne znam puno, a znam da su male šanse da ću u skorom roku naći nekoga tko se time bavi, preporučam pozabaviti se ovom divnom stranicom. Nakon što sam u pola sata pretrage po Web of Science našao samo hrpu radova koji se bave time gdje se točno u stanicama sintetiziraju neki tanini, obično pretraživanje Interneta u par me minuta, preko te stranice, dovelo do dosta direktnijih odgovora na pitanje kako tanini nastaju (ne svi, očito, ali barem neki). Ako ti informacije sa stranice nisu dostatne, pozabavi se literaturom koja se spominje u vezi s biosintezom taninâ. Ako radove koji ti se čine zanimljivima ne možeš naći ni na Internetu, ni u knjižnici, javi se opet.