Svaku vecer popiti po jednu veliku kasiku parafinskog ulja , oni koji imaju hemoroide, pa je li to moguce. O kakvom se to parafinskom ulju radi da ga ljudi mogu piti u lijecnicke svrhe.

Ime i prezime: Nada Marić nada.maric@kora-fin.ba

Parafinsko ulje (postoji i ono za medicinsku uporabu) ponekad se, samostalno ili u kombinaciji s magnezijevim sulfatom, koristi kao laksativ. Mogu si zamisliti logiku kojom je netko došao do ideje da će to onda sigurno pomoći i kod muka s hemoroidima, ali to ne znači da je ona ispravna (jedno istraživanje na koje sam naletio kaže da laksativi bi mogli pomoći, ali ciljaju na prehranu bogatu vlaknima, a ne parafinsko ulje). Ono malo što o tomu znam kaže mi da je mudrije pozabaviti se vlastitim stilom života, što će reći pripaziti na prehranu i kretanje.