Hello! Pišem maturski rad na temu sapuni,ali manjka mi literature. Zato trebam vašu pomoć, nije mi bitno ni je li literatura na engleskom, već ću se snaći s prijevodom. Hvala unaprijed :)

Ime i prezime: ana pilic iva.pilic@gmail.com

Kako nisi napisala s čime raspolažeš, krenut ću od nule. Prvi korak koji mi je pao na pamet bilo je vidjeti što ima na e-školi. Ispostavilo se da ima dosta toga, a ako si nesklona rabiti tražilicu, možeš krenuti od ovog odgovora koji...

I onda me poklopio takav déjà vu da sam skoro pao sa stolice. Kao da sam jednom davno pisao isti takav odgovor, na isto takvo pitanje. Nije mi bilo druge nego da potražim. I stvarno, prve tri riječi ovog odgovora, "Kako nisi napisala", dovele su me do dvije godine starog odgovora u kojemu stvarno jesam počeo tako, a i nastavio. K tomu, i pitanje je gotovo identično tvojemu: razlikuje se samo za riječi "i deterdženti" te jedan razmak nakon zareza. Moram priznati da me ta fantastična koincidencija duboko impresionirala, a vjerujem da bi impresionirala i bilo kojeg istraživača parapsiholoških fenomena. Takav sinkronicitet zabezeknuo bi vjerojatno i samog Junga.

Da se vratim samom pitanju. Nemam ništa posebno za dodati originalnom odgovoru: Wikipedia je i dalje tu, knjige nisu istrunule (barem se nadam da je tako), školarci nisu ništa nesposobniji tražiti literaturu od onih prije dvije godine, premda su možda manje skloni takovim aktivnostima. Stoga, sretno s potragom i javi se ispostavi li se da spomenuti izvori nisu dostatni.