Ime i prezime: dunja majnarić mmalesic10@gmail.com

Koliko mi je poznato, bezvodni kalcijev klorid može se nabaviti u poljoprivrednim apotekama ili vrtnim sekcijama većih trgovačkih centara. Barem sam ja tako pred koju godinu doma donio pola kilograma. Kad postaviš pokus, pobrini se da čaša ili epruveta bude dobro začepljena. A možeš i napraviti dva pokusa: jedan sa zatvorenom posudom i jedan s otvorenom. Doduše, za potonji trebaš barem nekoliko dana, za što iz tvojeg pitanja mogu zaključiti da vjerojatno baš i nemaš.
Ako nemaš prilike otići do dućana, pogledaj po kući ima li gdjegod onih paketića sa silikagelom. Oni bi isto trebali biti u stanju maknuti dosta vlage iz zraka.